VERTIFLEX - PROSTE ZAMKNIĘCIA KRZYWYCH PRZESTRZENI - Jan Moszczyński tel.: 602 766 666 ___mail: biuro@vertiflex.pl

Kraty harmonijkowe a kraty zwijane – podobieństwo przeznaczenia, różnica funkcjonalności

Kraty zwijane, w odróżnieniu od harmonijkowych, są zbudowane z cięższych profili stalowych zwijanych na rury stalowe. Napęd elektryczny umieszczony w rurze oraz skomplikowana konstrukcja awaryjnego ręcznego podnoszenia kraty zaprojektowana w napędzie elektrycznym praktycznie uniemożliwia ręczne podnoszenie kraty. Nierzadkie awarie napędów elektrycznych powodują przestoje w pracy butików, sklepów, barów, kiosków, które z kolei są źródłem podwójnych strat dla najemców lub właścicieli: z tytułu awarii (wymiana, naprawa), oraz przerwy w pracy lokalu skutkującej zatrzymaniem sprzedaży. Koszty energii w wymiarze rocznym nie mogą być pominięte w bilansie finansowym. Przestrzeń zamykana kratami harmonijkowymi VertiFlex jest niczym nie ograniczona, natomiast krata stalowa może zamknąć otwór o długości maksymalmnie do 10m, którego światło jest linią prostą.

Do potrzeb montażu wymaga zbudowania solidnej konstrukcji stalowej (słupy, wzmocnienia, zastrzały), która w przypadku dużych powierzchni wejściowych może dzielić tą powierzchnię w mniej funkcjonalny sposób. Kraty zwijane mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie warunki absolutnie wymagają antywłamaniowych zabezpieczeń i koszty tych zabezpieczeń są wkalkulowane w przeznaczenie i rodzaj działalności.

Natomiast w większości pomieszczeń wewnętrznych (pasaże handlowe, galerie, lotniska, hotele), gdzie bezpieczeństwem zajmuje się ochrona, a najemcy/właściciele wolą przełożyć zdobyte oszczędności na estetykę, łatwość obsługi, stałą i wygodną ekspozycję towaru – rekomendacja nasza skierowana jest na kraty harmonijkowe.

...same zalety

WYGODA

wygoda i łatwość obsługi
nawet przez jedną osobę

OSZCZĘDNOŚĆ

bez napędów i sterowania
otwierane ręcznie

FUNKCJONALNOŚĆ

możliwość zamykania
obszarów do 60 m długości

ELASTYCZNOŚĆ

dopasowanie konstrukcji
do różnych krzywizn